Slide
canvas

Türkiye Diyanet Vakfı’na bağlı Yurtlar ve Sosyal Tesisler İktisadi İşletmesi bünyesinde 2023-2024 eğitim öğretim yılı itibarıyla ülkemizin dört bir yanında 37’sı kız ve 16’sı erkek olmak üzere toplam 53 yurt hizmet vermektedir. Yurtlarımızın kapasitesi 8.913’si kız, 2.945’i erkek olmak üzere toplam 11.858’dir.

      Öğrencilerin ibate ve iaşe ihtiyaçlarını yüksek standartlı ortamlarda karşılamayı hedefleyen İşletmemiz çağın gereklerini göz önünde bulundurarak imkanlar ölçüsünde daima yurtlardaki hizmet kalitesini ve kapasitesini artırmaya çalışmaktadır.  

      İşletmemizin eğitim politikası doğrultusunda öğrencilerin bireysel, sosyal ve akademik yaşamlarına dair etkinlikler planlanmaktadır. Böylece yurtlarımız sadece barınma ve beslenme hizmetlerinin verildiği mekanlar olmaktan çıkmış, kadim geleneğimizde eğitim ve barınma hizmetlerinin beraber yürütüldüğü suffa, medrese gibi müesseselerin günümüzdeki timsallerinden biri haline gelmiştir. 

      İşletme çatısı altında hizmet veren yurtlarımız her yıl mevcut kapasite, başvuru durumu ve İşletmemizin tavsiyeleri doğrultusunda öğrencilerin yurt başvurularını değerlendirerek kabul ve kayıt işlemlerini gerçekleştirmektedir. 

      Yurtlarımızda verilmekte olan hizmetler Mütevelli Heyeti Kararları, Yönetim Kurulu Kararları, İşletme Prosedürleri, G.S.B. Özel Barınma Hizmetleri Yönetmeliği çerçevesinde icra edilmektedir.  

      7/24 kesintisiz hizmet veren yurtlarımızda öğrencilerin barınma, beslenme ihtiyaçları ve ayrıca gereksinim duyabilecekleri manevi ve akademik destek; saygı, sevgi, adalet ve güven değerleri kapsamında vakıf bilinci ve ekip ruhu ile karşılanmaktadır.

Öğrencilerimizin akademik serüvenlerinde ihtiyaç duydukları barınma, beslenme, manevi, sosyal ve kültürel hizmetleri huzur, güven ve sevgi ortamında, öğrenci merkezli yönetim anlayışı çerçevesinde karşılamaktır.

Yurtlarımızın mevcut kalite ve standartlarını iyileştirerek öğrencilerimizin ve personellerimizin memnuniyetini artırmak, idari kadromuzun tecrübesiyle öğrencilerimizin ve mezunlarımızın dinamik ve yenilikçi fikirlerini harmanlayıp misyonumuza uygun bir şekilde ülkemizde ve dünyada yurt faaliyetlerimizi genişletmek ve geliştirmek.