YEMEN’DEKİ YARDIM ÇAĞRISINA SESSİZ KALMADILAR

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Tarafından Başlatılan ”Yemene Sessiz Kalma” Kampanyasına Destekler Büyüyor

TDV Yurtları’nın İlahiyat Akademi ve Uluslararası İlahiyat Programı  kapsamında eğitim gören öğrencilerinden Yemen’deki insanlık dramına büyük destek..

TDV Ankara Yurtları’nda kalan öğrenciler Yemen’den yükselen yardım çağrısına sessiz kalmadı..Yerli öğrenciler ve eğitim için yurt dışından Türkiye’ye gelen uluslararası öğrenciler Ankara Hacı Bayram Veli Camii’nde İl Eğitim Koordinatörlüğü’yle birlikte Yemen’e Yardım Kermesi  düzenledi. Üniversiteli gençler Yemen’deki kardeşlerine yardım eli uzatabilmek için düzenledikleri bu kermesin bütün hazırlıklarını yurtlarında kendileri yaptı.

Cami avlusunda düzenlenen kermese cuma namazı sonrası halkın ilgisi büyüktü. Onlarca kişinin soğuk havaya rağmen yoğun ilgi gösteriği kermeste üniversiteli gençler gün boyu stantların başından ayrılmadı.

Kermeste ”Kimin başına ne zaman ne geleceği belli olmaz bugün üzüldüğümüzü yarın bizler yaşıyor olabiliriz..Türkiye Diyanet Vakfı olarak kardeşlerimize yardımlarımızı ulaştırmamız için vesile oldunuz,Allah sizden razı olsun” diye konuşan yaşlı bir teyze gözyaşlarına hakim olamadı.

Öğrencilerin gün boyu gönüllülük gösterdiği kermese Yurtlar İşletmesi Müdürü Zekeriya Soysal ve Yurt Müdürü Fatma Haral Efe de çalışma arkadaşlarıyla birlikte katıldı,öğrencilere destek verdi. Yurt Müdürü Efe, öğrencilerin böyle bir sorumluluk ve yardımlaşma bilincinde olmalarından duyduğu mutluluğu ifade ederken stantta öğrencileriyle birlikte satış yaptı.

Yardımların Yemen’deki ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya başladığı şu günlerde kermesten elde edilen gelirler  Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile Yemen’e ulaştırılacak.