İYİLİK KAR TOPU BÜYÜYOR

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Yurtları’nda dalga dalga büyüyen iyilik hareketi Kütahya’da..

TDV Kütahya Kız Yurdu Öğrencileri, Kütahya Aslanapa İlçesi Haydarlar İlkokulu’nda minik kardeşlerini ziyaret etti.

Köy okulunda bir kütüphane kurmak isteyen üniversiteli gençler, yurt içinde birkaç aydır yürütülen  ”Sen de Sevindir” kampanyası ile onlarca kitap topladı. Toplanan kitapları sahiplerine ulaştırmak isteyen öğrenciler, amacımız minik kalplere dokunmak, onların gülüşüne vesile olmak diyerek minikler için yurt mutfağında kendi elleriyle ikramlar hazırlayıp Kütahya Gençlik Merkezi ile birlikte sabahın erken saatlerinde yola koyuldu.

10 üniversitelinin yer aldığı ekip bir saatlik yolculuğun ardından köyde büyük bir coşkuyla karşılandı. Gelen kitapları heyecanla kucaklayan ilkokul öğrencileri dağıtılan hediye ve ikramların ardından ablalarıyla saatlerce süren keyifli oyunlar oynadı.

Ekipte ilk kez köy okulu ziyaretinde bulunanların da olduğu gençlerden İlahiyat 2. sınıf öğrencisi Ayşenur Çeker projeyle ilgili düşüncelerini”Bizi coşkuyla neşeyle karşılayan o yüzler o gülüşler bizi amacımıza ulaştırıyor..Hiç beklenmedik bir anda “Bizim çocuklarımızın yüzünü güldürdünüz Rabbim de sizin yüzünüzü güldürsün ” cümlesi dökülüyor bir annenin ağzından. Ve hepimiz bir annenin ağzından dökülen samimiyet dolu ,kalpten ettiği duasında yer alıveriyoruz. Çocuğunun gözlerindeki o heyecan ve mutluluk sanki annenin yüreğine dokunmuştu. Biz TDV olarak yüreklere dokunmaya geldik . Yüreklere dokunan her iyilik kocaman bir dünyaydı aslında. İşte o yüzden biz TDV olarak dünyada “İyilik egemen oluncaya kadar” yüreklere dokunarak bu yolda durmadan yürüyeceğiz” sözleriyle ifade etti.

Gönül coğrafyamızda sınırlara yer yok, bizler yeryüzünü iyiliğin egemen olduğu bir yer haline getirene kadar bıkmadan usanmadan büyük bir aşk ve gayretle çalışacağız diyen Yurt Müdürü Yasemin DİRİCANLI yurt öğrencilerinin bu proje için aylar öncesinden büyük bir heyecanla hazırlandığını dile getirdi.

Günün sonunda, ilk andan itibaren projede yer alan üniversite öğrencisi Rumeysa Kanık ‘‘Çocuklar umuttur, güzelliktir, gülümsemedir, gelecektir, merhamettir, oyundur, tertemizdir… Biz onlara değer verdikçe insan kalabiliriz. Amacımız onlarla bir olmak, onlardaki masumiyeti tatmak ve yüzlerinde ufacık gülümsemelerle gül bahçeleri açtırmaktı. Bu projede yer almaktan gurur duyduğumuz gibi böyle bir fırsatı bize sunan hocamız ve arkadaşlarımıza teşekkürü borç biliriz. Türkiye Diyanet Vakfı olarak sloganımızda da söylediğimiz gibi iyilik egemen oluncaya kadar devam edeceğiz. ” diye konuştu.

Köy okulu projesi TDV Erzurum Erkek Yurdu’nda iyilik kartopu olarak başlatılmış ardından Burdur Kız Yurdu tarafından devam ettirilmişti. Kütahya Yurdu’nun gerçekleştirdiği bu projeyle de büyüyerek yuvarlanıyor.