BURDUR’DAN ERZURUM’A KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

”Gönül Coğrafyamızın Sınırlarını Genişletmek”sloganıyla yola çıkan 10 üniversiteli genç ilkokul öğrencilerine oyuncak yardımı  götürdü.

Türkiye Diyanet Vakfı Burdur Yurdu Kız Öğrencileri Erzurum Tortum İlçesi İncedere Köyü İlkokulu’na oyuncak yardımı götürdü.Burdur’dan Ankara’ya otobüsle gelen gençler Ankara’dan 24 saat süren bir tren yolculuğunun ardından Erzurum’a ulaştı.

Projelerini ”Herkes kıyafet, kırtasiye yardımı götürebilir ama biz onların hayallerine ortak olmak istedik” diyerek hayata geçiren üniversiteli öğrenciler okulda çocuklarla keyifli vakit geçirdi. Türkülerin uzak köylerine umutlarımızı yüklenip gitmeliyiz ,kardeşlerimizle aramızdaki sınırları kaldırıp onların hayallerine ortak olmalıyız diye konuşan gençler, çocukların kitaplarını kapladı onlarla oyunlar oynadı.

Okul öncesi 3. sınıf öğrencisi Sevde Nur Demirci çocuklarla oynadığı grup oyunlarının ardından ”Onların ruhuna oyunla dokunmak, masum gülüşlerinin muhatabı olmak tarif edilemez bir duyguydu.”  diye konuştu.

Fen Bilgisi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Şükran Bulut ise duygularını”Projemizin gayesi mutluluğun ulaşılmaz olmadığını ispat etmekti ve biz bunun mümkün olduğunu çocukların gözlerindeki ışıltıda bir kez daha gördük” sözleriyle ifade etti.

Ziyaretin ardından köy halkının daveti üzerine evlerine konuk olan öğrenciler Tortum İlçe Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı’yı da makamında ziyaret etti.

Bundan birkaç ay önce TDV Erzurum Erkek Öğrenci Yurdu tarafından aynı okula kıyafet ve kırtasiye yardımı götürülmüş, yurt Müdürü Lokman Çakmak ”İyilik kartopunu yuvarladık”diye konuşmuştu.Burdur Yurt Müdürü Hatice Büşra Kurt bu proje dahilinde öğrencileri ile kartopunu büyüterek sınırsız iyilik adına harekete geçti.Öğrenciler,gerçekleştirilen projenin bütün masraflarını geçen yıl yurtlarında düzenledikleri kermes gelirleri ile karşıladı.