”GÜLÜMSETMEK YETER”

Türkiye Diyanet Vakfı Burdur Erkek Öğrenci Yurdu, Sevgi Evleri ve Çocuk Evlerinde kalan 6-18 yaş arasındaki 45 çocuk için kahvaltı programı düzenledi.

TDV Öğrencileri, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle Çocuk Esirgeme Kurumu, Sevgi Evleri ve Çocuk Evlerinde kalan çocuklarla “Gülümsetmek Yeter” projesi kapsamında kahvaltı programında bir araya geldi. Programı kendileri organize eden üniversiteli gençler kahvaltı mekanını bizzat hazırlarken  giderlerini de kendi cebinden karşıladı. Etkinliğin her aşamasında yer alan üniversiteli gençlerden PDR 2. sınıf öğrencisi Kemal UÇAR duygularını şu sözlerle ifade etti:”Gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik ile tertemiz saf ve günahsız kardeşlerimizin yüzünde bir gülüşe sebep olduk. Peygamber Efendimiz’in dünyaya teşrif ettikleri bu mübarek haftada O’nun gibi yetim ve öksüz çocuklarla vakit geçirmek onları mutlu etmek manevi olarak bizlere çok büyük bir haz verdiği gibi aynı zamanda bizi çok duygulandırdı. Etkinliğimizin gerçekleşmesinde emeği geçen herkesten Allah razı olsun.”

Kahvaltı sonrası çocuklarla İnsuyu Mağarası’nı gezen gençlerden Nanoteklonoji 2. Sınıf öğrencisi Muhammed Aydoğan”Ailesinden ayrı çocuklar ile yapmış olduğumuz etkinlik; her şeyden öte manevi değeri çok büyük bir etkinlikti ve bu etkinlikte çocuklarla sohbet etmek onların gözlerinde o mutluluğu görmek, gezdikleri yerlerde gördüklerini heyecanla anlatışlarına tanıklık etmek bizler için her şeye bedeldi.” diye konuştu.

80 kişinin katıldığı programa TDV Burdur Yurt Müdürü Hidayet Akçay rehberlik etti. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Güven, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Kuruluş Müdürü Süleyman İlhan,İl Müftüsü Hıdır Bayrak,Müftü Yardımcısı Yüksel Güzel, Din Hizmetleri Uzmanı ve TDV Burdur Erkek Öğrenci Yurdu Manevi Rehberi Hüseyin Hasyılmaz ve müftülük çalışanı Demet Aydın’ın da katılım gösterdiği program sonrası çocuklara “Ahlakımı Öğreniyorum” ,” Peygamberimiz ve Güven Toplumu “, ” Cami ve Namazla Diriliş “kitapları hediye edildi.