TDV ÜMMET RUHU İLE DÜNYAYI SARIYOR

Türkiye Diyanet Vakfı Uluslararası Öğrenci Programları kapsamında  Türkiye’ye gelen genç üniversiteliler Endonezya için yardım kampanyası başlattı.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Endonezya’daki sel felaketi için yürüttüğü yardım kampanyalarına bir yenisi daha eklendi. Bu sefer de yardım elini uzatan üniversiteli genç TDV’liler oldu. Avrupa’nın çeşitli yerlerinden ilahiyat eğitimi almak için Türkiye’ye gelen gençler doğal afetin yaşandığı Endonezya için kolları sıvadı.Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde eğitim gören öğrenciler, ”Endonezya’ya Yardım Turnuvası” düzenledi. Yaraları sarmak adına yola koyulan öğrenciler turnuvada kermes açarak kilometrelerce uzağa yardım ellerini uzattı.

TDV Altındağ ve İncesu Erkek Öğrenci Yurtları’nın yanı sıra TDV Ankara Kız Öğrenci Yurdu’nun da katılım gösterdiği turnuvaya Ankara Altındağ Belediyesi ve çevre okullar da destek verdi.

Turnuvayı düzenleyen uluslararası öğrenciler 2007 yılından itibaren UİT (Uluslararası İlahiyatçılar Öğrenci Topluluğu) adı altında birçok sosyal sorumluluk projesine imza attı. 2016 yılında Halep için yardım toplayan öğrenciler 2017’de de Arakan için yardım kampanyalarında bulundu. Bu yıl ise Endonezya için toplanan yardımlar TDV aracılığı ile kilometrelerce uzaktaki kardeşlerimize ulaştırılacak.

Doğal afet sonucu birçok maddi hasar ve kayıp yaşayan Endonezya’ya Türkiye’den yardımlar devam ediyor.

Değerli öğrencilerimize sahip oldukları ümmet bilinci ve sorumluluk duyguları için teşekkürlerimizle..