TDV GENÇLERİ İYİLİK TOHUMLARI EKİYOR

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Erzurum Erkek Yurdu Öğrencileri Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Erzurum Tortum İlçesi’nde  İlkokul Ziyaretinde Bulundu

İnce Dere Köyü İlkokulu’nu  ziyaret eden gençler ziyaret kapsamında okul duvarlarını boyayıp sınıflarda ve bahçede temizlik yaptı. Ayrıca okulda kütüphane kuran TDV öğrencileri çocuklar için kitaptan kaleme,okul çantasından ayakkabıya birçok hediye dağıttı. Gençler, sosyal sorumluluk bilinçlerinin de geliştiği bu projede öğrencilerle oyunlar oynadı, keyifli vakit geçirdi.Çocukların aileleri ve köy halkı tarafından da oldukça sıcak karşılanan üniversiteli öğrenciler tüm günü köyde geçirdi,miniklerle birebir ilgilendi.

Öte yandan Yurt Müdürü Lokman Çakmak’ın da yıllar önce eğitim gördüğü ilkokul, TDV Yurtlar aracılığı ile ahde vefanın ve iyiliğin yeniden yeşerdiği pırıl pırıl bir ilim yuvası haline geldi.

Sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleşen bu ziyarete öğrencilerin yanı sıra  İlçe Kaymakamı Şaban Yazıcı ve İlçe Miili Eğitim Müdürü Orhan Öz de katıldı.