TDV Yurtlar 2016-2017 Eğitim Yılı I. Dönem Toplantısı ve TDV KAGEM Ziyareti

 

İşletmemize bağlı faaliyet gösteren yükseköğretim öğrenci yurtları müdürleri ve merkez personelimiz ile 2016-2017 Eğitim Yılı I. Dönem toplantısı 18 Ocak 2017 tarihinde Ankara’da yapıldı. Sabah saat 09.00’da başlayan toplantının ilk bölümünde yurtlarda yürütülen idari ve mali işler hakkında ve öğrencilere yapılan Memnuniyet Anketi üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantının ilk oturumuna Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez Hocamız iştirak etti. Aramıza yeni katılan yurt müdürleriyle tanışan Görmez, idarecilere eğitim ve öğrenci yetiştirmek ile ilgili nasihatler vererek karşılıklı fikir alış-verişinde bulundu.

Diyanet İşleri Başkanımızın ardından toplantının ilk oturumuna İşletme İcra Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Fevzi Mutlu ile devam edildi. Öğle yemeğinde personel ile birlikte olan Mutlu, müdürlerden yönetiminde görevli oldukları yurtlar hakkında bilgiler alarak onların talep ve önerilerini dinledi.

Öğleden sonraki ikinci oturum TDV KAGEM (Kadın Aile ve Gençlik Eğitim Merkezi)’de gerçekleştirildi. Katılımcılara KAGEM’in faaliyetlerinin anlatıldığı bir sunum yapıldı; başta ziyaretçilerini kitaplardan oluşan bir atmosferde ağırlayan Kalem kafe olmak üzere Eğitim Merkezi binası gezildi. Ardından KAGEM Müdürü Hicret Toprak ve Yurtlar İşletmesi Müdürü Yıldırım Alkış’ın başkanlık ettiği oturum, iki birimin gerçekleştirdiği eğitim faaliyetleri üzerinde karşılıklı fikir alış-verişinde bulunularak devam etti.