Van Abdulhakim Arvasi Sosyal Tesisi

Amaç:

Sosyal tesisimiz ; Başkanlık merkez teşkilatının ana hizmet birimlerinden olan Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı, taşra teşkilatı arasında yer alan, Başkanlığımız görevlilerinin hizmette etkinliğini ve verimliliğini artırmak; mesleki formasyonunu geliştirmek, başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere tefsir, hadis, fıkıh gibi temel dini kaynaklara doğrudan başvurma yeteneğini elde etmelerini temin etmek, yeni görevlere intibaklarını sağlamak ve onları daha üst göreve hazırlamak amacıyla kurulmuştur.

01.07.2010 Tarihli 6002 Sayılı Kanunla 633 Sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş Ve Görevleri Hakkında Kanun’da önemli değişiklikler yapılmış, bu kanunla birlikte dini yüksek ihtisas dışındaki personel eğitimleri Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hizmet İçi Eğitim Ve Rehberlik Daire Başkanlığınca yürütülmeye başlanmıştır.

Halen hizmet içi eğitim faaliyetleri 11.09.2012 tarihli ve 93 sayılı Bakan onayı ile yürürlüğe giren yönetmeliğe göre sevk ve idare edilmektedir.

Fiziki Özellikler

Sosyal tesisimiz; şehir merkezine 22 km mesafede olan Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Çitören Mahallesi Sahilinde yer almakta olup,105 000 m2 alana sahiptir.

Yatakhane ve Konaklama Bölümü: A ve B olmak üzere iki ayrı blokta yatakhanelerimiz mevcuttur. Yatakhanelerimizde 64 adet 3 kişilik  ve 13 süit oda ayrıca  5 adet Lojman mevcuttur. Odalarda büro tipi buzdolabı, çalışma masası, çekyat, ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır.(tesisimizde bulunan tüm odalar göl manzaralıdır.)

Eğitim Salonları:225 kişilik Konferans Solunu, Seminer Salonu, Rehberlik odaları,10 adet derslik,  Kütüphane ve Bilgisayar Odası bulunmaktadır.

Sosyal Alanlar:300 kişilik Yemekhane,200 kişilik Mescit, Dinlenme Salonu, iki Katlı Müstakil Kafeterya, Spor Salonu, Havuz, Sauna,Çim Futbol Sahası, Basketbol Sahası ve  Voleybol Sahası bulunmaktadır

Hizmet Alanları: Çamaşırhane Odası, Mutfak, Kantin, Berber Salonu, Kazan Dairesi, Kapalı Araç Garajı, Ambar Depoları, Teknik Servis Alanları ve Otopark  bulunmaktadır. 

Detaylı bilgi için: http://vanegitim.diyanet.gov.tr

 

Yurt İletişim Bilgileri;

  • Adres: ÇİTÖREN MAH. SAHİLİ TUŞBA  /VAN
  • Tel: (0432) 228 55 33
  • Faks: (0432) 228 55 64
  • Email: