KENDİMLE-SEN ARASINDA

Bismillahirrahmanirrahim

Bu yazıyı okuyan herkeste bir farkındalık oluşturmak istiyorum.

Nereye gidiyoruz? Hangi yoldayız? Amacımız ne? Cevapları sesiz verilen sorular o kadar çok ki..

Ancak asıl mesele bu soruları kendimize n

e kadar soruyoruz? Dışarıyı sorguladığımız kadar kendi potansiyelimizin ne kadar farkındayız? Doğrusunu bildiğimiz halde yanlış kapıların aralanmasına neden bu denli müsade ediyoruz?Bütün bunlar için;

Benim söyleyeceklerim var; bu ülkenin bir ferdi bir genci olarak!Kuru kuru hatta kuzu kuzu yaşamayalım!

Kendini keşfet yapabileceklerinin farkına var! Ben yazıyorum sen okuyorsun.. Ve sen yarın belki de bu ülkenin yönetiminde yer alacaksın. Bu ülkenin her zaman taze kanlara fikirlere ihtiyacı olmadı mı? Evet sen sanatınla bilminle Avrupa’ya ışık tutabilirsin.Sen Türkiye’den doğan bir güneş olup dünyayı aydınlatabilirsin. Büyük atılımlar yapabilir,orduları harekete geçirebilirsin!Değil mi ki Fatih karadan yürüttü fethin gemilerini..Sen de bugün kitleleri yerinden oynatabilirsin, kitle olmaktan vazgeçerek..Bugünün kendini bilmezlerini İslamın güzelliği ile şaşkına çevirebilirsin. Gayen..amacın Allah rızası olsun yeter ki..

Sen yeter ki Asım’ın nesli olmaya baş koy.Gayen şu kör dünyanın göbeğine ”Hak Yol İslam”yazmak olsun..Ben yalnız değilim demelisin.’O’ seninle olduktan sonra sen nasıl yalnız olabilirsin.

Yaptıklarının ve yapabileceklerinin farkına var .Zaman yok,zaman kısıtlı..Yeise düşme! Müslümanın hayatında karamsarlığa yer yok. Şimdi bir dakikanı bunu düşünmek için ayır;ne yaptım ne yapabilirim.Kendine bir amaç edin ve kendini hor görme. Ben bize inanıyorum!Sen de inan; önce kendine sonra bize! İnanmak başarmanın yarısıdır sözünü hayata geçir. Başaracağız.Çünkü yalnız değiliz.’O’ bizimle..

”Göklerin ve yerin Rabbi bütün alemlerin Rabbi olan Allah’a yalnız O’na hamd olsun..

Şeyma Nur KARAKAYA

YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ