GÖNÜLLÜ ÜNİVERSİTELİLER 6 CAMİNİN TEMİZLİĞİNİ YAPTI

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Burdur Erkek Öğrenci Yurdu’nun gönüllü öğrencileri üç haftada altı caminin temizliğini yaptı 

”Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” projesi kapsamında her pazar sabah namazını şehrin farklı camilerinde kılan üniversiteliler namaz sonrası camileri temizledi. Camilerin bakım ve onarımını yapan gençler halıları süpürüp, camları sildi. Minberden avluya her yeri pırıl pırıl hale getiren öğrenciler, içinde bulundukları sosyal sorumluluk projesi için, cami temizliğinin kendilerine kişisel ve manevi gelişim açısından büyük bir katkı sağladığını TDV aracılığı ile böyle bir projede yer almaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

Projeye katılan öğrencilerden Abdulkadir Çiçek ”Bu,camilerimizi sahiplenmede biraz da olsa biz gençlerin rol oynamasını sağlayan güzel bir projedir.Bu projenin oluşmasını sağlayan Müdürümüz  Mehmet Hidayet Akçay’a ve TDV  Yurtları’na böyle sıcak projelere verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz” dedi. Aidarus Hussein Hagı Ahmed isimli öğrenci ise‘’ Bu çalışmada yer almaktan dolayı çok mutlu oldum. Bu etkinlik muhteşem bir etkinlik, her kişinin yapabileceği bir etkinlik”şeklinde konuştu.

Öğrencilerin üç hafta boyu devam ettiği bu projede yanlarında olan Yurt Müdürü Mehmet Hidayet Akçay ”Gençlerimizin sosyo-kültürel olarak topluma kazandırılması ve manevi değerlerin birer parçası ve kollayıcısı olarak yetişmesi için gerçekleştirdiğimiz bir proje’‘ ifadelerini kullandı.

Öğrenciler bugüne kadar Azar Cami, Site Cami, Toki Cami, Şirinevler Cami, Hacı Mahmud Cami ve Ulu Camii’ni temizledi.

Gençlerin yoğun katılım gösterdiği sabah namazlarına İl Valisi Hasan Şıldak,İl Müftüsü Hıdır Bayrak ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram da katıldı.