UMRE ÖDÜLLÜ TEFSİR SINAVI

Türkiye Diyanet Vakfı Yurtlar ve Sosyal Tesisler İktisadi İşletmesi Kastamonu Kız Öğrenci Yurdumuzda İl Müftülüğü ile TDV Eğitim ve Kültür Hizmetleri Müdürlüğü katkılarıyla devam etmekte olan kamp sonrasında yapılacak değerlendirmede dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek.

Dereceye giren birincinin Umre, ikincinin Hadislerle İslam& Tefsir Seti, üçüncünün Hadislerle İslam ödülleri ile ödüllendirileceği programa yarıyıl tatilinde yurtta kalan öğrenciler katıldı..

Kastamonu İl Müftülüğümüz ile istişareli olarak hazırlanan umre projesi kapsamında yarıyıl tatiline gitmeyen öğrenciler ile kamp programı 15.01.2018 Pazartesi günü başladı. Kerim Kitabımız Kur’an-ı Kerim sure tefsirleri ve Hadislerle İslam kitabı 3. ciltte yer alan ahlak konuları anlatımıyla 4 gün boyunca devam edecektir. Öğrencilere derslerden sonra farklı etkinlikler sunarak (ebru kursu, yaprak sarması, sinema keyfi) kamp programı zenginleştirildi.

Kamp programında 2. gün… Gün boyu tefsir ve hadis okumaları devam ederken,  İl Müftümüz Sayın Osman AYDIN ve Müftülüğümüz hocaları ile İsmail Bey Külliyesinde yatsı namazına toplu bir şekilde iştirak edildi.  Devehanında kestane ve çay eşliğinde sohbet edildi.

19 Ocak Cuma günü yapılacak değerlendirmeyi heyecanla bekleyen öğrenciler yarıyıl tatilini bu şekilde değerlendiriyor olmanın mutluluğu içindeler.